جوان منتظر

قصرشیرین

جوان منتظر

قصرشیرین

این وبلاگ یک وبلاگ چند منظوره است که تمرکز ان بر مسائل و موضوعات روز است که در کنارموضوعات مذهبی،اخبار،رسانه،سینما،فناوری اطلاعات،امنیت،استراتژی و سرگرمی سعی در افزایش اگاهی نسبت به حقایق دارد

جنبش letter4u

log
طبقه بندی موضوعی
جستجو در وبلاگ
حدیث

امام خمینی،سال اخر

يكشنبه, ۳ اسفند ۱۳۹۳، ۰۹:۵۶ ب.ظ

12 خرداد 1367

بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

جناب حجت الاسلام آقاى حاج شیخ على اکبر هاشمى رفسنجانى- دامت افاضاته.

با توجه به درگیرى رویاروى آمریکاى جهان‌خوار علیه اسلام و ایران و هماهنگى غرب و شرق و ارتجاع منطقه در مبارزه با انقلاب اسلامى و جلوگیرى از پیروزى اسلام، به پیشنهاد رئیس جمهور محترم، جناب حجت الاسلام آقاى خامنه‌‏اى- دامت افاضاته جنابعالى را با تمام اختیارات به جانشینى فرماندهى کل قوا منصوب مى‏نمایم‏.

میتنی بر بند نخست مأموریت‌های تکلیفی حضرت امام (ره) در این حکم، ستاد فرماندهى کل قوا به ریاست نخست‌وزیر (میرحسین موسوی)، تشکیل شده و همه‌ی مسائل مربوط به جنگ، به آقایان هاشمی و موسوی، تحویل شد.

13 تیر 1367

مردم شریف ایران باید توجه کنند که امروز، روز مبارزه و جنگیدن با تمام شیاطینى است که حقوق حقه تمامى پابرهنگان جهان را صرف عیش و نوش و تهیه سلا‌ح‌هایى مى‏‌نمایند که براى همیشه حاکم دنیاى گرسنگان باشند...

مسئولین نظام باید تمامى همّ خود را در خدمت جنگ صرف کنند. این روزها باید تلاش کنیم تا تحولى عظیم در تمامى مسائلى که مربوط به جنگ است به وجود آوریم.

باید همه براى جنگى تمام عیار علیه امریکا و اذنابش به سوى جبهه رو کنیم. امروز تردید به هر شکلى خیانت به اسلام است، غفلت از مسائل جنگ، خیانت به رسول اللَّه- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- است. اینجانب جان ناقابل خود را به رزمندگان صحنه‏‌هاى نبرد، تقدیم مى‏‌نمایم.

29 تیر 1367

اذناب امریکا باید بدانند که شهادت در راه خدا مسئله‏‌اى نیست که بشود با پیروزى یا شکست در صحنه‏‌هاى نبرد مقایسه شود. مقام شهادت، خود اوج بندگى و سیر و سلوک در عالم معنویت است. نباید شهادت را تا این اندازه به سقوط بکشانیم که بگوییم در عوض شهادت فرزندان اسلام تنها خرمشهر و یا شهرهاى دیگر آزاد شد. تمامى اینها خیالات باطل ملی‌گراهاست. ما هدفمان بالاتر از آن است. ملی‌گراها تصور نمودند ما هدفمان پیاده کردن اهداف بین‌الملل اسلامى در جهان فقر و گرسنگى است. ما مى‏‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم. ما بر سر شهر و مملکت با کسى دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم «لا اله الّا اللَّه» را بر قلل رفیع کرامت و بزرگوارى به اهتزاز درآوریم. پس‏ اى فرزندان ارتشى و سپاهى و بسیجى‏‌ام، و اى نیروهاى مردمى، هرگز از دست دادن موضعى را با تأثر و گرفتن مکانى را با غرور و شادى بیان نکنید که اینها در برابر هدف شما به قدرى ناچیزند که تمامى دنیا در مقایسه با آخرت...

من به صراحت اعلام مى‏‌کنم که جمهورى اسلامى ایران با تمام وجود براى احیاى هویت اسلامى مسلمانان در سراسر جهان سرمایه‌گذارى مى‏‌کند...

و اما در مورد قبول قطعنامه که حقیقتاً مسئله بسیار تلخ و ناگوارى براى همه و خصوصاً براى من بود، این است که من تا چند روز قبل معتقد به همان شیوه دفاع و مواضع اعلام شده در جنگ بودم و مصلحت نظام و کشور و انقلاب را در اجراى آن مى‏‌دیدم؛ ولى به واسطه حوادث و عواملى که از ذکر آن فعلًا خوددارى مى‏‌کنم، و به امید خداوند در آینده روشن خواهد شد و با توجه به نظر تمامى کارشناسان سیاسى و نظامى سطح بالاى کشور، که من به تعهد و دلسوزى و صداقت آنان اعتماد دارم، با قبول قطعنامه و آتش بس موافقت نمودم؛ و در مقطع کنونى آن را به مصلحت انقلاب و نظام مى‏دانم. و خدا مى‏‌داند که اگر نبود انگیزه‏‌اى که همه ما و عزت و اعتبار ما باید در مسیر مصلحت اسلام و مسلمین قربانى شود، هرگز راضى به این عمل نمى‏‌بودم و مرگ و شهادت برایم گواراتر بود. اما چاره چیست که همه باید به رضایت حق‌تعالى گردن نهیم. و مسلّم ملت قهرمان و دلاور ایران نیز چنین بوده و خواهد بود...

خداوندا، این دفتر و کتاب شهادت را همچنان به روى مشتاقان باز، و ما را هم از وصول به آن محروم مکن. خداوندا، کشور ما و ملت ما هنوز در آغاز راه مبارزه‏‌اند و نیازمند به مشعل شهادت؛ تو خود این چراغ پر فروغ را حافظ و نگهبان باش. خوشا به حال شما ملت! خوشا به حال شما زنان و مردان! خوشا به حال جانبازان و اسرا و مفقودین و خانواده‏‌هاى معظم شهدا! و بدا به حال من که هنوز مانده‏‌ام و جام زهرآلود قبول قطعنامه را سر کشیده‏‌ام، و در برابر عظمت و فداکارى این ملت بزرگ احساس شرم‌سارى مى‏‌کنم.

من باز مى‏‌گویم که قبول این مسئله براى من از زهر کشنده‏‌تر است؛ ولى راضى به رضاى خدایم و براى رضایت او این جرعه را نوشیدم.

خداوندا، تلخى این روزها را به شیرینى فرج حضرت بقیة اللَّه- ارواحنا لتراب مقدمه الفداء- و رسیدن به خودت جبران فرما...

فرزندان انقلابى‏‌ام، اى کسانى که لحظه‏‌اى حاضر نیستید که از غرور مقدستان دست بردارید، شما بدانید که لحظه لحظه عمر من در راه عشق مقدس خدمت به شما مى‏‌گذرد. مى‏‌دانم که به شما سخت مى‏‌گذرد؛ ولى مگر به پدر پیر شما سخت نمى‏‌گذرد؟

7 آبان 1367

توجه داشته باشید که باید دور سخن گفتن مرا ولو یک جمله دعا خط بکشید. مجارى تنفس من بیمار است، و حالا هم که جنگ در کار نیست، زحمت به من ندهید. از اینکه مثلًا خانواده شهدا و امثال آن بیایند و من دستى تکان دهم، مضایقه ندارم‏.

10 آبان 1367

هر دو جریان (جامعه روحانیت مبارز و مجمع روحانیون مبارز) باید با تمام وجود تلاش کنند که ذره‏‌اى از سیاست «نه شرقى و نه غربى جمهورى اسلامى» عدول نشود که اگر ذره‌‏اى از آن عدول شود، آن را با شمشیر عدالت اسلامى راست کنند. هر دو گروه باید توجه کنند که دشمنان بزرگ مشترک دارند که به هیچ یک از آن دو جریان رحم نمى‏کند. دو جریان با کمال دوستى مراقب امریکاى جهان‌خوار و شوروى خائن به امت اسلامى باشند. هر دو جریان باید مردم را هوشیار کنند که درست است که امریکاى حیله‏‌گر دشمن شماره یک آنها است ولى فرزندان عزیز آنان زیر بمب و موشک شوروى شهید گشته‌‏اند. هر دو جریان از حیله‌گری‌هاى این دو دیو استعمارگر غافل نشوند و بدانند که امریکا و شوروى به خون اسلام و استقلالشان تشنه‌اند...

خداوندا! تو شاهد باش من آنچه بنا بود به هر دو جریان بگویم گفتم، حالْ خود دانند.

2 فروردین 1368

مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچم‌دارى حضرت حجت- ارواحنافداه- است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد. مسائل اقتصادى و مادى اگر لحظه‏‌اى مسئولین را از وظیفه‌‏اى که بر عهده دارند، منصرف کند، خطرى بزرگ و خیانتى سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهورى اسلامى تمامى سعى و توان خود را در اداره هر چه بهتر مردم بنماید، ولى این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانى اسلام است منصرف کند.

وصیت‌نامه

با دلى آرام و قلبى مطمئن و روحى شاد و ضمیرى امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص، و به سوى جایگاه ابدى سفر مى‌‏کنم. و به دعاى خیر شما احتیاج مبرم دارم. و از خداى رحمان و رحیم مى‏‌خواهم که عذرم را در کوتاهى خدمت و قصور و تقصیر بپذیرد. و از ملت امیدوارم که عذرم را در کوتاهی‌ها و قصور و تقصیرها بپذیرند. و با قدرت و تصمیم اراده به پیش روند و بدانند که با رفتن یک خدمت‌گزار، در سدّ آهنین ملت خللى حاصل نخواهد شد که خدمت‌گزاران بالا و والاتر در خدمتند، و اللَّه نگه‌دار این ملت و مظلومان جهان است.


ااز روزی که حضرت امام (ره)، جام زهر را نوشیدند و همه گمان کردند که آن پیرمرد فرزانه، این تعبیر را استعاراً استفاده کرده است، تا پر گرفتن ایشان به عرش، حدود یک سال گذشت. جام زهر را آن امام عرشی، نه استعاراً که واقعاً سر کشیده بود به واسطه‌ی سستی‌های جماعتی که آن جام زهرآلود را به ایشان، تعارف که نه، تحمیل کردند. در آن یک سال آخر، امام، حداکثر سه سخنرانی عمومی دارند و باقی همه پیام است و پیام. حال ایشان، خراب شده بود اما نه به واسطه‌ی پیری و کهولت سن که برخی اینگونه بیان می‌کنند، حال ایشان، همچون جد بزرگوارشان، حضرت خاتم الأنبیاء (ص)، به واسطه‌ی همان جام زهر تحمیلی، خراب شده بود و آن امام، به یک سال نرسیده، دست کشیدند از دیار دنیازدگان. ما به هیچ وجه، از اطرافیان و اعوان آن امام عرشی، انتظار چنان حکمتی و چنان فقهی و چنان شجاعتی و چنان عرفانی نداریم چرا که این جماعت، در انقلاب هم، دنبال مطامع خودشان هستند و همه‌ی امیدمان به قامت بلند مقتدای امروز عالم، امام خامنه‌ای (حفظه الله) خوش است.

امام خمینی، در پیام 13 تیر 67، همه را به جنگی تمام عیار با آمریکا و اذنابش، دعوت می‌کند و جام زهر قطع‌نامه، او را از دنیا و امامت بر دنیازدگان، دلگیر می‌کند و هجرت می‌کند به همان جایگاه ابدی خود و امروز هم حواسمان را جمع کنیم که هر جام زهری، مومنان را از فیض حضور یک ولیّ أمر دیگر، محروم و بی‌نصیب نکند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی